Logo Centrum Kultury Młodych
logo Biuletynu Informacji Publicznej

Klub Dąbrowa - O nas

 

     Klub „Dąbrowa” istnieje już ponad 30 lat. Placówka powstała w 1974 r. z inicjatywy Spółdzielni Mieszkaniowej "Osiedle Młodych". W 1999 roku decyzją Władz Miasta i wymienionej spółdzielni klub stał się filią Centrum Kultury Młodych.
     Oferta placówki skierowana jest do różnorodnych odbiorców: dzieci, młodzieży i osób dorosłych. W ramach naszej działalności proponujemy min. zajęcia: filatelistyczne, plastyczne, taneczne, gimnastykę dla pań, Klub Filmowy, naukę gry na gitarze oraz kursy jezyka angielskiego. Prowadzimy również edukacje dla przedszkoli, szkół podstawowych i ponadpodstawowych. Rzetelnie staramy się wypełniać czas wolny organizując imprezy i warsztaty artystyczne. Jesteśmy inicjatorami rozmaitych konkursów i przeglądów dla dzieci i młodzieży.
      Współdziała z nami grupa taneczna GoPomost, której działania artystyczne i kulturalne przyczyniają się do adaptacji i rozwoju osób niepełnosprawnych.
     Najbardziej znani jesteśmy w całym kraju z popularyzacji filatelistyki wśród dzieci i dorosłych. Koła filatelistów są organizatorami wielu krajowych wystaw filatelistycznych i kolekcjonerskich. Zbiory uczestników kół uzyskują wysokie oceny na krajowych i zagranicznych wystawach. Zbiory kół można zobaczyć podczas cyklicznie organizowanych wystaw.
      Ścisła współpraca z Polskim Związkiem Filatelistów, Polskim Związkiem Sybiraków, Radą Osiedla Chojny - Dąbrowa oraz Domem Pomocy Społecznej nr 5 pozwala na organizację ciekawych przedsięwzięć.
 
ZAPRASZAMY!
Klub "Dąbrowa" filia Centrum Kultury Młodych
ul. Dąbrowskiego 93
93-202 Łódź
tel.42 641-82-81 
fax: 42 207-13-35 od 9:00 do 18:00

e-mail: klubdabrowa@pai.net.pl

Copyright © 2008 by J.GazeStrona główna